folder Географические науки

Документы

default ВИКОРИСТАННЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ У ТЕРИТОРІАЛЬНОМУ УПРАВЛІННІ Популярные

Владелец Число скачиваний: 338

Лях Євгенія Сергіївна

Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова

(Харків, Україна)

Анотація. ГІС-технології відіграють важливу роль у територіальному управлінні. Тенденції в світі такі, що необхідна можливість в часі керувати величезною базою просторових даних, а для цього необхідні ГІС. В останні кілька років ситуація змінилася в кращу сторону і з появою нових технологій. ГІС-технології піднімаються на рівень вище. Це дозволяє впроваджувати ГІС в нові сфери життєдіяльності суспільства. Використання ГІС в земельному кадастрі, сільському господарств в управлінні територіальним розвитком, дозволило поліпшити роботу в цих сферах, дало нові можливості для моніторингу і прогнозування, знизило відсоток помилок в роботі з картографічними матеріалами. Ключові слова: геоінформатика, проектування, геоінформаційні системи, містобудування, територіальне управління.

default ПОШИРЕННЯ НЕГАТИВНИХ ФІЗИКО-ГЕОГРАФІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В ПОКУТСЬКИХ КАРПАТ Популярные

Владелец Число скачиваний: 340

Гостюк Зоряна Володимирівна

ЛНУ імені Івана Франка (

Львів, Україна)

Анотація. В статті представлено результати негативних фізико- географічних процесів (геолого-геоморфологічних, гідрокліматичних та біотичних) в Покутських Карпатах. Виявлено місця їх поширення та встановлено зв'язок з ландшафтною структурою досліджуваної території.

Ключові слова: Покутські Карпати, негативні фізико-географічні процеси, зсуси, осипища, селі, паводки, всихання деревостанів.